Nejnovější recenze ze sekce Okuláry

Leica EVF2

Leica EVF2

Přidáno: 24. října 2013

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Řeší můj problém slabšího zraku. Veškeré nastavení lze provést přes hledáček, nepotřebuji proto brýle. Potřebnou korekci zvládá skvěle.

Díky hledáčku jsem se mohl vrátit k Leice. U modelů bez hledáčku jsem ne vždy zvládal přesné ostření. Díky hledáčku nejsem handicapovaný svým horším zrakem a hledáček mohu použít jak na X2, tak M 240.

Canon Angle Finder C

Canon Angle Finder C

Přidáno: 17. října 2013

Splňuje plně svůj účel.

Ověřený zákazník amio.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. října 2013

Zakoupeno v amio.cz

stejná jako ta původní, co jsem ztratil :-)

JJC EC-1 pro Canon

JJC EC-1 pro Canon

Anonym Anonym

• dobré mechanické provedení
  • nižší cena oproti originálu
  • bytelnější a pevnější zajišťovací zobáčky

Soudě podle zkušeností svých i podle zkušeností mých známých, ztratit očnici ze zrcadlovky Canon není zase tak velký problém. Očnice je na okulár pouze nasunuta a ve správné poloze ji přidržují dva poměrně subtilní plastové zobáčky. Při vytahování přístroje z brašny nebo jeho ukládání do brašny se poměrně lehce očnice uvolní a při troše nepozornosti ji poměrně snadno ztratíte.
Neznačková očnice JJC je na první pohled prakticky shodná s origunálem, ale přídržné zobáčky jsou podstatně robustnější. Díky tomu po nasunutí do drážek okuláru drží na svém místě o poznání pevněji. Od doby, kdy jsem značkovou očnici vyměnil za neznačkovou od JJC, problémy s jejím ztrácením přestaly. Dle mého soudu se JJC povedlo vyrobit očnici lépe než firmě Canon.
A navíc, v současné době stojí očnice JJC polovinu toho, co byste zaplatili za originál :-)

JJC EC-3 pro Canon

Zakoupeno v Aaron

pasuje i na Nikon D40 i přesto že to prodejce neudává

Přidáno: 4. října 2013

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Doporučil bych jiný design gumové části, aby lépe doléhala k brýlím, celé lehce se uvolní z hledáčku a tak jsem DK21 již opakovaně ztratil.

Nevýhodou je, že se lehce uvolní z hledáčku a tak jsem DK21 již opakovaně ztratil.

Canon Eg-AII

Canon Eg-AII

Ověřený zákazník Oehling CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 27. září 2013

Zakoupeno v Oehling CZ

• přesně stejný model, jako je původní matnice v Canon 6D, k nerozeznání od originálu
  • je nutno aplikovat matnici ve zcela bezprašném prostředí, a ač se člověk sebevíce snaží, vždy se nějaké smítko najde. Na druhou stranu je lepší vložit matnici se smítkem prachu, než používat starou a poškrábanou:-)

..je lepší matnice neničit (drobná nehoda..).
Při zoufalém hledání jsem zjistila, že v ČR je tento typ dostupný pouze zde, takže jakmile mi Oehling potvrdil, že se skutečně jedná o vytoužený model (běžně je dostupná matnice Eg-A), ihned jsem jej objednala a po naskladnění i obdržela.Cena je vyšší, než u nižší verze, ale věřím, že se vyplatí používat předměty zcela kompatibilní a vyráběné přímo výrobcem daného typu fotoaparátu, než šetřit..

Nikon DK-19

Nikon DK-19

Ověřený zákazník Digiobchod.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 27. září 2013

Zakoupeno v Digiobchod.cz

• dobře zamezí vnikání okolního světla mezi oko a hledáček
  • čouhá/překáží v brašně/batohu při vyndavání fotoaparátu

Nikon by to měl dodávat jako standartní příslušenství

Canon EP-EX15II

Dobře, funguje

JJC EN-3 pro Nikon

JJC EN-3 pro Nikon

Přidáno: 2. září 2013

(naposledy upraveno 2. září 2013)

• Nízká cena

Nízká cena a stejné využití jako při značkovém,drahém vybavení.

BIG zvětšující očnice univerzální

BIG zvětšující očnice univerzální

Přidáno: 27. srpna 2013

Zakoupeno v FotoŠkoda

• opravdu zvětší ale pro ty co mají brýle a velkou krátkozrakost (odhadem víc jak 4-5 dioptrií) je to k ničemu, koukat se na to skrz brýle nedá
  • spousta adaptérů takže to padne snad na všechny typy dslr
  • odfláknutý návod k použití, uvedený odkaz v obchodě je k ničemu , popis taky. třeba na to že na sony se to nasazuje bez adaptéru ale přímo jsem zjistil až na stránkách výrobce (rovněž značně odfláklých) respektive v jednom jeho katalogu:
  • další "kejkle" jak se to má vlastně otočit atd. jsem zjistil rovněž až intuitivně, opravdu zoufalé něco vyrobit a nezvládnout popis..

- kdo má silnější brýle by si to měl před nákupem otestovat zda tím bude vidět protože dioprickou korekci to nemá nekonečknou
- v podstatě bych to doporučoval otestovat asi každému, výrobce popis nějakých detailů odfláknul takže abyste věděli co uvidíte a co ne
- jinak ok a poctivá německá kvalita

Nikon DK-21M

Nikon DK-21M

Přidáno: 19. srpna 2013

• viditelne zvetsuje (na d7000)... o par procent
  • nepozoruji zadne snizeni kvality obrazu v hledacku
  • okraj nove ocnice neni tak mekky, jako puvodni
  • se slun. brylemi nejsou videt kraje obrazu (na d7000)

zvetseni neni nijak extra velke, ale kazde procento se u digitalu hodi - u dx (crop) zrcadlovek jsou proti analogu nebo fullframu hledacky malickate, coz znemoznuje rozumnou kompozici snimku

Přidáno: 10. srpna 2013

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Kupil som to čo som potreboval presne podľa katalogu

Očnicu som pri manipulácii ulomil

Ověřený zákazník FotoŠkoda Šroubek

Přidáno: 29. července 2013

• Nutnost zakoupit ke korekci
  • Gumová objímka špatně drží a brzy se ztratí

První nedostatek je již samotná existence tohoto rámečku do kterého se zasazuje dioptrická korekce - Dioptrická korekce a objímka by klidně mohl být jeden kus - Conon chce zřejmě ze vytřískat ze zákazníků více peněz - bohužel pokud máte fotoaparát canon a potřebujete diop. korekci, jinou možnost nemáte :-(
Druhý nedostatek se objevil cca po 5 měsících kdy z rámečku spadla gumová objímka - to jsem ji ještě našel a nasadil zpět, ale o týden později se mi už bohužel ztratila nadobro :-( - na funkčnost to sice nemá velký vliv, ale je to nepříjemné :-(

Canon diop. korekce (-2) s E

Canon diop. korekce (-2) s E

Ověřený zákazník FotoŠkoda Šroubek

Přidáno: 29. července 2013

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Bez vyzkoušení se těžko odhaduje potřebná dioptrie
  • Nutnost zakoupit ke korekce také pryžový rám do kterého se korekce usazuje.

Jelikož nosím brýle s 1,5 dioprtie, objednal jsem korekci -2 a doufal jsem že bude korekce postačovat. Obraz je sice ostřejší, ale ještě by to chtělo více.
Také nechápu důvod (mimo snahy vytřískat ze zákazníků více peněz) proč canon vyrábí zvlášť dioptrickou korekci a zvlášť rámeček, do kterého se korekce zasazuje - mohl by to být klidně jeden kus.

Ověřený zákazník MADER.cz Ověřený zákazník

Olympus EP-10

Ověřený zákazník Olympus obchod Ověřený zákazník

Přidáno: 31. května 2013

Zakoupeno v Olympus obchod

vyhovuje - není dostatečně zajištěno proti případné ztrátě při vyjímání z brašny nebo batohu.

Zobrazuji 321 - 340 ze 403 recenzí 1...15 16 [ 17 ] 18 19...21