Nikon DK-20C -2

Rozdělení
korekce pro hledáček

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• splnilo očekávání

přestože je bylo přímo určeno na můj foťák, původní očnice nešla nasadit ani pak sundat, naštěstí jsem si koupil zároveň jinou, se kterou jsem udělal 1. pokus a ta to nepřežila

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Velmi špatně se nasazuje na očnice, sundat se mi ji už nepodařilo.
    • Udaná dioptrická síla je nesmysl. Nosím brýle -2,5dpt; samotný fotoaparát (D5200) má udávanou korekci -1,7dpt - +0,7dpt. a přesto mi korekce nestačila při nejzápornějším nastavení ani náhodou! Musel jsem koupit korekci -4 a pro jistotu i další očnici; ta již s malou rezervou stačila.
    • Tuto korekci již bohužel nevrátím, protože ji z očnice nejspíš nedestruktivně nesundám.
    • Nikon zkrátka neumí počítat dioptrie.

Nikon naprasil dioptrickou sílu korekce hledáčku a ještě víc naprasil jedinou možnost jak ji korigovat.

Vlastní korekce jde navíc nasadit na očnici tak těžko, že ji už nikdo nesundá.

Jestli můžu doporučit : pokud jste nuceni korekci na Nikonu řešit, jakože většina lidí nosící brýle asi ano, tak si na webu najděte obchod, kde mají všechny síly korekcí skladem, zajeďte tam a zkoušejte. POZOR! Nenasazuje na ni očnici před tím, než si budete jistí výběrem - už ji potom nikdy nesundáte.

• Lehká manipulace při instalaci
    • Pokrytí dioptrického rozsahu s použitím rozšíření hledáčku v možnostech fotoapárátu,v mém případě o 0,5.
    • Chybí kryt k této dioptrické korekci,ale asi se nevyrábí.Je nutné pravidelné čištění.

Splňuje účel.

Rozdělení
korekce pro hledáček

Nikon DK-20C dioptrická korekční čočka (-2.0)

Snadno použitelná pomůcka pro krátkozraké a dalekozraké fotografy sloužící k ostrému zobrazení obrazu v hledáčku bez nutnosti použití brýlí.

Hodnoty korekce se přičítají k zabudované dioptrické korekci ve fotoaparátu.

Kompatibilitní s modely :

Nikon D7100 -

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• splnilo očekávání

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Velmi špatně se nasazuje na očnice, sundat se mi ji už nepodařilo.
    • Nikon zkrátka neumí počítat dioptrie.

Vlastní korekce jde navíc nasadit na očnici tak těžko, že ji už nikdo nesundá.

• Lehká manipulace při instalaci

Splňuje účel.

• , zakoupeno v DVF

• Je to důležitý doplněk hledáčku pro člověka, který musí nosit brýle na čtení.
    • Na tuto korekční čočku mi šla velmi ztuha nasadit gumová očnice, nyní ji už nemohu sdělat!

Funkčně se mi osvědčuje, ale doporučuji nechat si ji odborně nasadit prodávajícím, i když na jiný kus možná půjde očnice nasadit snadno.